Čo pre Vás môžeme urobiť?

Naša agenda je široká, venujeme sa takmer každej reklamnej oblasti, ktorú by vaša reštaurácia mohla potrebovať. Stačí si len vybrať.

Alfa a omega každého podniku

Jedálne a nápojové lístky

Prvý kontakt s hosťom.

Najdôležitejšia a častokrát najviac podceňovaná súčasť reštaurácie, ktorá o vás prezradí aj to, čo by ste nečakali. Rozlíšiť kvalitné menu je jednoduché, ale vytvoriť ho už menej. Pretože dobré menu tvorí množstvo dobre spracovaných detailov, na ktoré treba po celý čas myslieť. S nami to však ľahko zvládnete. Výber jedál a cenotvorbu necháme na vás, s ostatným vám pomôžeme. Základom takmer každého nášho pútavého menu sú fotografie, do ktorých máte chuť sa zahryznúť a prehľadný dizajn. Jednoduchá navigácia v menu, dobre čitateľné písmo aj večer alebo pre starších je samozrejmosťou, pretože reštaurácií prináša peniaze. Ku každému menu pristupujeme jednotlivo, s ohľadom na vaše potreby a reštauráciu tak, aby sme naplno využili jej potenciál. Každé menu tlačíme na extra kvalitný papier a podľa potrieb volíme druh väzby. Výtlačky finalizujeme ručne a výsledkom je tak žiarivé, unikátne a trvácne menu.

Zmena menu a cien napomáha zlepšeniu ziskovosti, ktorá bola počas používania starého lístku znížená infláciou, či nárastom nákladov a cien surovín.

Pozor na rôzne nariadenia Európskej únie, legislatívne náležitosti, formát a spracovanie menu. Vyhnite sa obrovským a zložite skladaným formátom.Taký malý krásny dodatok k menu

Sezónne špeciality

Najobľúbenejší a klientmi najviac objednávaný typ produktu. Zrejme preto, že zistili, že najväčším ťahákom každej reštaurácie je jej ponuka, sezónnosť a čerstvé suroviny. Doprajte vašim hosťom to, čo práve chcú a ponúknite im sezónne špeciality. Náklady na výrobu sú skresané tak, aby sa vám takáto ponuka oplatila vymeniť niekoľko krát v roku.

Výnimočnosť a marketingová sila sezónnych špecialít spočíva v:
– ideálny rozsah (štandardne 8,12 a 16 strán, odporúčame 6-10 jedál)
– ideálne rozmery
– menšia náročnosť prípravy v porovanní s jedálnym lístkom, s tým súvisiace rýchlejšie spracovanie a dodanie
– nízka náročnosť na suroviny
– nízka obstarávacia cena
– žiarivá kvalita
– vysoká príťažlivosť pre hostí

Pripravíme pozadie, nastajlujeme, nafotíme. Graficky spracujeme, preložíme, pripravíme na tlač. Vytlačíme a pomôžeme spropagovať. To všetko s dôrazom na ekonomickosť a efektivitu vynaložených prostriedkov.


Jarné a pôstne špeciality, jarné šaláty, letné šaláty, kačacie a husacie hody, špeciality z teľacieho mäsa a burgery sú najobľúbenejšími námetmi na sezónne špeciality našich klientov.


Takéto menu nenahradí základný jedálny lístok, vie však veľmi pomôcť. Výhodou je, že ho viete získať za zlomok ceny celého jedálneho lístku a môžete ho tak častejšie meniť.


Využite sezónnosť vo svoj prospech

Letné a zimné dezerty a nápoje

Keď sezóna trvá pol roka, stále je to sezóna a dá sa z nej vyťažiť maximum.

Mnohé reštaurácie zabúdajú na fakt, že aj niečo také ako dezerty a nápoje podlieha sezónnosti. Nik si predsa neobjedná ľadovú limonádu v najväčších februárových mrazoch, rovnako ako si zrejme nik nedá horúci zázvorový čaj uprostred letného obeda. Uhaste vašim hosťom smäd, ponúknite ich dezertom, ktorý osvieži, či zahrejte. To všetko v správny čas. Hostia sa vám ovďačia nárastom objednávok a tržieb. Kombinácia dezertov a nápojov sa nám v praxi veľmi osvedčila. Špecifická, avšak kombinovaná ponuka predáva dvojmo – osviežujúcu limonádu či koktail tomu, kto prišiel len na koláčik a skladký dezert, pre toho, kto má chuť na horúci nápoj.

Kombinácia nápojov a dezertov v jednej ponuke prináša podporu predaja dvoch druhov produktov za cenu jedného.

Využitie ponuky počas niekoľkých mesiacov výrazne zvyšuje efektivitu vynaložených prostriedkov.

Pozor na správne načasovanie a na to, aby ste ponuku neobstarali príliš neskoro (na konci sezóny). Prípravu ponuku je vhodné naplánovať a objednať vopred aby ste naplno využili potenciál danej sezóny.

Ešte niečo chýba...

Online propragácia

Nie je to len o webstránke a profile na facebooku. Problematika online reklamy je tak komplexná, že je nutné nájsť správny marketingový mix presne podľa potrieb konkrétnej reštaurácie. Inak sa propagujú reštaurácie v centre veľkých miest priamo na turistických trasách, inak lokálne autentické bistro a inak pizzéria na sídlisku. Možností, ktoré môžete využiť je veľa: Google reklama, Etarget, Facebook, Instagram, TripAdvisor, Seznam – každý z nich ponúka vlastné možnosti propagácie, ktoré je nutné správne a citlivo nastaviť, sledovať a kontrolovať. A to stále nie je všetko… dobrú reklamu tvorí dobrý content. A s tým všetkým vám pomôžeme. Pripravíme publikačný plán, v ktorom všetko prehľadne uvidíte, odsúhlasíte a o všetko ostatné sa postaráme my.

Online reklama ponúka možnosť najlepšie zacieliť reklamu na špecifickú cieľovú skupinu.

Pozor na správne nastavenie publika, rozpočtu a kanálov. Inak vás reklama može výjsť poriadne draho a bude neefektívna..Personalizované služby pre tých najnáročnejších klientov

Branding, konzultácie a B2B služby na mieru

Ak chcete aby váš nápad, projekt, reštáurácia či podnik bol na špici a vyčnieval z davu, ste na správnej adrese.

Čo robíme v skratke? Väčšinou dostaneme zadanie: “Vymyslite:
– názov, logo, značku, príbeh
– všetky potrebné reklamné materiály
– spôsob akým projekt propagovať navonok
– vhodné riešenia na zvýšenie predaja priamo v interiéri
– názvy pív, etikety, darčekové balenia
– vhodné prevedenie menu vrátane pomocných reklamných textov
– všetko vyrobte a spropagujte.”

Výsledok: Pivovar FLÁMM, ktorý už v prvý deň otvorenia navštívilo toľko hostí, že počas celého večera bolo plno.

Zadanie znelo jednoducho – urobte všetko, čo je treba urobiť, keď je nutné obrandovať, otvoriť a spopularizovať pivovar s reštauráciou, penziónom a pivnými kúpeľmi. Presvedčte sa sami, že výsledok stojí za to. Pivovaru sme pomohli tiež s hľadaním vhodných dodávateľov pohárov, fliaš, obalových materiálov, reklamných plachiet, tabúľ, nálepiek, rohoží s potlačou či prenajímateľov reklamných plôch a billboardov. S každým dodávateľom sme boli v priamom kontakte a celý proces sme spolu konzultovali aby sme našli najlepšie riešenie. Profitujte z našich dlhoročných skúseností a overených riešení aj vy.

Rešerš a prieskum trhu
Konzlultácie a návrhy riešení
Personalizované grafické služby
Obalový dizajn
Kompletná výroba jedálnych lístkov, sezónnych špecialít a ich propagácia
Online a offline propagácia

Aj keď sa môže zdať, že všetko išlo rýchlo a hladko, vyžadovalo to takmer pol roka intezívneho sústredenia a práce.

Prečo by ste mali dôverovať práve nám?

Pretože sa na klietov nepozeráme cez ružové okuliare reklamnej brandže. My sa na reštaurácie pozeráme zvnútra a o tom, ako fungujú, vieme takmer všetko. Žiadna iná reklamná agentúra na gastronómiu nepozerá takýmto spôsobom. Pýtate sa prečo? Pretože zakladateľ Gastro reklamy, Martin Egri, si toho v reštaurácií, ako sa hovorí "odkrútil" viac než dosť.

"Viac ako 6 rokov som v reštauráciach pracoval takmer na každej pozícií. Rozvážal som jedlo a pizzu, pomáhal som v kuchyni, neskôr za barom. Tiež som obsluhoval hostí, pracoval ako prevádzkar alebo ako PR a reklamný manažér. V sietí podnikov, pre ktorú som pracoval sme mali kaviareň, hospodu, reštauráciu, pizzériu, penzión, pivovar a usporiadúvali sme večierky a catering - napríklad pre prezidentov pri 100. výročí vzniku republiky. Na vlastnej koži som pocítil, že gastronómia je každodenná drina. Vďaka jedinečnému prístupu majiteľa siete meGusta som sa v praxi mohol naučiť, ako funguje úspešná reštaurácia. Teraz chcem svoje zručnosti zúročiť a posunúť ich práve Vám."


Využite túto jedinenčú príležitosť a získajte cenné rady a skúsenosti aj Vy.


Neváhajte nás kontaktovať

Zostaňte s nami v kontakte

Facebook Instagram Napíšte nám